logo tworze.com

Logo

Stona grafika specjalizującego się w projektowaniu logo i logotypów

O projektowaniu logo

Należy budować skojarzenie pary towar - marka. Marka, której logo utrwala się łatwo w pamięci ma większą szansę na rynku
Więcej o wartość marki >>>


logo tani projekt


Znam zasady prawidłowego przekazu symboliki logo i prawidłowej kompozycji plastycznej
Więcej o mnie >>>

Ważne jest by logo, dobrze reprezentowało firmę, by
Więcej o zasadach jakie powinno spęłniać logo >>>

historia logo
Więcej AGFA >>>

Więcej Rebranding >>>

.:o0o:. >>>


O mnie

Grafik

Jestem grafikiem komputerowym, mam wykształcenie w dziedzinie projektowania znaków graficznych. Rozumiem ich funkcje i znam zasady prawidłowego przekazu plastycznego uwzględniającego i sens przekazywanej treści i prawidłową kompozycję ułatwiającą widzenie. Posiadam umiejętność dobierania kolorów zgodnych z zastosowaniem wynikającym z treści znaku i harmonijnym ich zgraniem, przy atrakcyjnym, zwracającym uwagę wyglądzie.

  • POLIGRAFII: okładki płyt i książek, druki reklamowe.
  • STRONY WWW: projektowanie całych stron, layouty, animacje flash
  • APLIKACJE: na t-shirty i ubranka dziecięce

Jestem freelancerem, współpraca w oparciu o umowę o dzieło.

Chcesz zobaczyć więcej moich prac skontaktuj się

grafik przy pracy

szkic-koncepcja, wykonanie-art, technika-praca

Co uważam za ważne przy projektowaniu logo?

Jakie logo powinno być? Zasady projektowania znaków graficznych.

Podstawowe kroki tworzenia logo

Jeśli mamy współpracować ważne byś poznał podstawowe etapy projektowania znaków. Trzeba sobie zdawać sprawę, że to nie jest jednorazowy pomysł, ale że jest to proces który doprowadza do osiągnięcia rezultatu poprzez realizowanie kolejnych kroków

Ustalanie założeń

Żeby logo mogło powstać jak najszybciej i odpowiadać Twoim potrzebom, właściwie przekazywać konieczne idee, musisz przekazać mi informacje. Są to informacje o firmie dla której będzie opracowywane logo, i oczekiwania wobec projektu. Bardziej szczegółowe pytania są tu czytaj >>>

Ja ze swojej strony, przeglądam loga jakie używają firmy konkurencyjne. Ma to na celu znalezienie formy która będzie odpowiadać, temu co kojarzy się klientom z daną branżą, ale przede wszystkim by dojść do logo które jest oryginalne i odróżniające od podobnych firm.

Burza mózgów

Analizując informację pochodzące od Ciebie i przeglądając znaki używane przez konkurencję, to dobry czas by rozpocząć myślenie nad nowym logo. W tej fazie wszystkie pomysły, nawet najbardziej odjechane, są brane pod uwagę, a wyobraźnia ma pełną swobodę.

Pierwsze szkice

Pierwsze wyobrażenia plastycznego, stworzonych w głowie pomysłów, Pozwalają zweryfikować ich sens. Te które się sprawdzają, przy pomocy szkiców szybko, sprawdzam w różnych wariantach, zmieniając, kolory proporcje, testując różne kroje liter. Tego typu szkice, nie nadają się jeszcze do pokazywani, lecz są dla mnie zapisem idei, do których czasem wracam i w dalszych etapach projektowania.

Wersja prototypowa

Przychodzi czas, by dokonać pierwszej selekcji. Zwykle chcę Ci pokazać około 2 - 3 warianty do wyboru, gdy szkiców jest dużo więcej, teraz wybieram wersje najbardziej ciekawe i które najlepiej pasują do przyjętych założeń. W tych wersjach dokonuję sprecyzowania szczegółów. Sprawdzam dla nich wszelkie możliwe relacje między użytymi w nich elementami, ich wielkości i wzajemne odległości, oraz możliwe odcienie kolorów.

Przedstawienie logo

Wybrane i narysowane na czysto warianty, są drukowane lub wysyłane mailem do zamawiającego. Jednocześnie towarzyszy im opis słowny, omawiający jakie idee mi przyświecały, dobierając im taką formę i taki kolor. Uzasadniam jak przyjęte przeze mnie pomysły mają się do wstępnych założeń.
Teraz będę czekał na Twoje uwagi i pytania.

Logo dojrzewa

Po wyborze jednego z wariantów i po wniesieniu do niego uwag, następuje jego korekta uwzględniająca uwagi. Jednocześnie gdy już jestem skupiony na jednym wariancie, rozpoczynam myślenie nad tym jak to logo będzie się prezentowało w typowym zastosowaniu jaki występuje w Twojej firmie. Czy nie należy zrobić jakiejś korekty, by ułatwić jego stosowanie, powielanie, czy przy tych zastosowaniach, będzie doskonale czytelne.

Logo finalne

Po ostatecznych zmianach, logo jest przygotowywane w wielu komputerowych formatach graficznych (wektorowych i bitmapowych), aby ułatwić jego stosowanie. Logo jest przekazywane Tobie wraz z prawami autorskimi, byś mógł swobodnie go wykorzystywać.

Nie tylko logo

Często logo jest zamawiane wraz z innymi materiałami reklamowymi noszącymi to logo. Najczęściej jest to papier firmowy i wizytówka (przykładowa wizytówka stanowiąca wzór do powielania innych wizytówek, lub zestaw wizytówek dla różnych pracowników firmy) Przy projektowaniu logo, zwłaszcza dla dużych firm tworzona jest również księga znaku. Jest to pożądane ponieważ autor logo przedstawia w niej i omówienie szerokiego zastosowania logo ( w tym wizytówki i papier firmowy) ale również i projekty zastosowania logo, na samochodach firm, na szyldach, banerach, flagach. Tu szerokość opracowania jest zależna od potrzeb firmy i umowy z projektantem. Księga logo omawia też zastosowania niedopuszczalne, jakie zamiast prezentować przez logo firmę, mogły by jej szkodzić poprzez zły wizerunek.
więcej o księdze znaku czytaj >>>

Logo to najważniejszy element reprezentacji firmy. To logo jest tym, co klient czy partner firmy dostrzega jako pierwsze; na jej szyldzie, na napisie na samochodzie, papierze firmowym, wizytówce, folderze, czy stronie internetowej. Dlatego i logo powinno być na pierwszym miejscu w planach strategii marketingowej.
Niezmiernie ważne jest by logo, dobrze reprezentowało firmę, by kojarzyło się z branżą i przekazywało w sposób symboliczny główne idee. ( w latach 90-tych przy powrocie do gospodarki rynkowej próbowano zawrzeć w logo zbyt dużo treści) Jednak musi być zachowana prostota i klarowność znaku, gdyż znak po pierwsze musi być dobrze widoczny, zwracający uwagę i łatwy do zapamiętania. Przy zamawianiu, ważne żeby samemu wiedzieć.
-Czym moja firma jest, jaki symbol będzie dla niej reprezentatywny?
Nie warto szybko podejmować decyzji co do logo. Choć to mały znak, ale tym bardziej wymaga głębokiego przemyślenia. Tanie przy pomocy amatorów uzyskane logo, może stać za stratą prestiżu firmy.

Przeczytaj więcej o logo jego projektowaniu i zasadach na jakich sie opiera >>>
 

Zobacz więcej projektów - Portfolio - Logo design

Projektowanie graficzne - design

Projektowanie grafiki - pop kultura