logo tworze.com

Logo

Stona grafika specjalizującego się w projektowaniu logo i logotypów

O projektowaniu logo

Należy budować skojarzenie pary towar - marka. Marka, której logo utrwala się łatwo w pamięci ma większą szansę na rynku
Więcej o wartość marki >>>


logo tani projekt


Znam zasady prawidłowego przekazu symboliki logo i prawidłowej kompozycji plastycznej
Więcej o mnie >>>

Ważne jest by logo, dobrze reprezentowało firmę, by
Więcej o zasadach jakie powinno spęłniać logo >>>

historia logo
Więcej AGFA >>>

Więcej Rebranding >>>

.:o0o:. >>>


Zasady projektowania logo. Co wyróżnia dobre logo?

Obok projektowania nowego logo, dla np. firmy rozpoczynającej działalność, Częstym zadaniem projektanta jest odnowienie wizerunku logo. redesign. Pokażę redesign na przykładzie znanych marek światowych. Po zobaczeniu zmian, łatwo odgadnąć cel takiego działania.

redesign logo inside logotyp Intel

Najpierw powstało logo, to z obniżonym "e", jednocześnie na komputerach zaczęto umieszczać nalepkę "Intel inside". Ta nalepka stała się popularna (dość wspomnieć t-shirty z napisem "beer inside" parafrazujące ten napis). Wykorzystując element elipsy przypominającej dynamiczne zakreślenie, dokonano uproszczenia jej rysunku i w środku pozostawiono sam logotyp "Intel" Uzyskano nowy znak marki który jest klarowny i mimo, że nowy, doskonale wiąże się z wcześniejszymi skojarzeniami i dalej jest rozpoznawany jako znak Intela. Logo jest dynamiczne i doskonale czytelne.
I proszę inny przykład, ale uzyskany efekt bardzo podobny w założeniach. Zachowano skojarzenia z wcześniejszymi znakami, ale obecny stał się przez uproszczenie bardziej czytelny i rzucający się w oczy.

1985 rok 1990 przerysowanie 1996 przeprojektowanie Cisco logo

Czasem powodem powstania nowego logo jest fuzja dwóch firm. Wówczas projektanci poszukują cech charakterystycznych w obu znakach i próbują je tak połączyć, by zachowując rozpoznawalne elementy, a uzyskać nową jednolitą formę.
Tu z jednego znaku wzięto owalny kształt z drugiego linie i ich kolory i ujednolicono typografię. Widać też staranie by łącząc nie wetknąć zbyt dużo elementów, a przeciwnie uprościć, by uzyskać klarowny nowoczesny kształt.

loga aliance logo Boots logo Aliance Boots

Pomiędzy szpargałami znalazłem reklamę ze starym logo AGFA.

Idea i zasady opracowywania księgi znaku

Chcesz zobaczyć więcej moich prac skontatuj się

 

Zobacz więcej projektów - Portfolio - Logo design

Potrzebujesz profesjonalnego projektu logo i brandingu?
Teraz jesteś we właściwym miejscu dla kreatywnych rozwiązań projektowych.
Jestem profesjonalnym twórcą w dziedzinie projektowania logo i brandingu. Specjalizuję się w nowoczesnym projektowaniu logo i tożsamości marki. Mamy ponad 15-letnie doświadczenie w projektowaniu graficznym.
Oferujemy świetną jakość pracy, oryginalność i podekscytowanie współpracą przy kolejnym projekcie.